Ще разяснява особености на неврологичните заболявания при децата
Снимки: "Кибеа"
Причината за редица нарушения в развитието на детето: заболявания от аутистичния спектър, СДВ/СДВХ, дислексия, обсесивно-компулсивно разстройство и други според д-р Робърт Мелило са нарушения в синхронното развитие между лявото и дясното мозъчно полукълбо.
Уважаваният в Щатите специалист в областта на неврологичните заболявания при децата дава насоки, чрез които тези дисфункционалности могат да се коригират и проблемите да се преодолеят, така че детето да започне да се развива пълноценно. Сред тях са поредица от различни дейности, спазване на препоръки за храненето и упражнения, чрез които изоставащото мозъчно полукълбо да навакса в развитието си.
С термина „синдром на функционалното откъсване“ д-р Мелило обединява редица нарушения на развитието, чиито наименования стряскат днес все повече родители. Всяка година над един милион деца биват диагностицирани с подобни проблеми. За съжаление, въпреки напредъка на медицината, що се отнася до терапията на тези нарушения, има още много какво да се желае. Докато е така, лекарите ще продължават да обясняват на родителите, че децата им ще страдат от дисфункционалност до края на живота си.
Изтъкнатият невролог и психолог идва в София, за да представи книгата си „Откъснати деца“ и Програмата за балансиране на мозъка на 18 април от 18:30 ч. в Интерпред, зала „София“.
„Откъснати деца“ е сензация Отвъд океана. Мелило е автор и на „Невроповеденчески разстройства на детството: еволюционна перспектива. Практическо ръководство за увреждания на развитието“ (2004); „Откъснати деца“ (2009, второ издание – 2015), „Възвърнати деца“ (2011), „Аутизъм“ (2013) и „Хранителен режим при деца със синдром на функционално откъсване“ (2016).
Специалистът има магистърски степени по неврология и по клинична рехабилитационна невропсихология, както и докторска степен по втората специалност. Притежава докторска степен и по хиропрактика. Сертифициран специалист по неврология. Член на Американската колегия по функционална неврология и на Американския съвет за нарушения в развитието в детска възраст. Изпълнителен директор на Националния институт за мозъка и за рехабилитационни науки и на проекта „Надежда за децата с аутизъм“.
Почетен президент е на Международната асоциация по функционална неврология и рехабилитация и един от главните редактори на специализираното списание „Функционална неврология, рехабилитация и ергономия“. Води курсове за следдипломна квалификация по нарушения на развитието в детска възраст. Над двадесет години помага на деца с проблеми като первазивно разстройство на развитието – неспецифицирано по друг начин, разстройства от аутистичния спектър, синдром на дефицит на вниманието със и без хиперактивност (СДВХ/СДВ), дислексия, синдром на Аспергер, синдром на Турет, биполярно разстройство и други познавателни и поведенчески нарушения. Специалист по диетика, хранене и невроимунни разстройства при деца и възрастни.
Входът на срещата с него е свободен, с предварителна регистрация.
Още за събитието можете да видите тук.
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари